RODO

RODO

Regulamin dowozu

Regulamin dowozu
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Lis   Sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Świetlica Szkolna

Świetlica Szkolna

Miesięczne Archiwa: Grudzień 2017

życzenia1

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

8 grudnia uczniowie klas trzecich  gimnazjum byli na  wycieczce edukacyjnej w  Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau.  Celem nadrzędnym wyjazdu do Muzeum Martyrologii było ukazanie okrucieństwa wojny.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się , że na terenie obozu Auschwitz  naziści przeprowadzili  pierwsze  eksperymenty uśmiercania przy użyciu cyklonu B, tu  masowo mordowali Żydów i  prowadzili  zbrodnicze eksperymenty na więźniach.

Uczniowie pod ścianą straceń przy bloku 11, zwanym blokiem śmierci, chwilą ciszy uczcili pamięć zamordowanych więźniów oraz zapalili symboliczny znicz.
Obóz Birkenau był  największym obozem koncentracyjnym. W  300 prymitywnych, w większości drewnianych barakach przebywało ponad 100 tys. więźniów: głównie  Żydów, Polaków, Romów.

Były hitlerowski obóz koncentracyjny to autentycznie zachowane Miejsce Pamięci, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach oraz innych narodowościach. Przejście przez autentyczny teren obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym przeżyciem.

                                                                                                     

                                                                                                                                                       / E. Nowak & M. Skibińska /

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna – wyniki

W dniu 14 listopada 2017 roku

odbyła się w naszej szkole ogólnopolska olimpiada mitologiczna w ramach projektu zespołu  Olimpus

Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat

wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników  i zapraszamy na kolejne olimpiady. A szczególne gratulacje należą się  Wiktorii Badorze za zajęcie 14 miejsca i uzyskania dyplomu laureata . Czytaj więcej

„Profilaktyczna Środa 15”  pod hasłem

”Przyszłość zależy od tego co robisz w teraźniejszości”

W dniu 06.12.2017r. w Gimnazjum odbyła się impreza ogólnoszkolna „Profilaktyczna Środa 15”,  Nad całością czuwało jury, które przyznaje punktację wg określonego kryterium w składzie: Joanna Grajcar z Sanepidu, Iwona Ochman i Michał Sklarczyk z Policji oraz p. pedagog Magdalena Gałuszka. Obserwatorem zmagań profilaktycznych była również zaproszona p. Margota Kichman z GOPS w Ciasnej, a  imprezę prowadziła: Katarzyna Czakiert. Czytaj więcej

OGŁOSZENIE

W związku z tym, że dzień 22 grudnia

jest dodatkowym dniem wolnym

od zajęć dydaktycznych,

otwarta będzie świetlica szkolna dla dzieci,

które będą wymagały opieki w tym dniu.

Potrzeby w tym zakresie ze względu na dowóz prosimy  zgłaszać do sekretariatu szkoły

(tel. 34 3535612) do dnia 15 grudnia

w godz. 1000 – 1500 .

 

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Góra Grosza”.

W dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku

przeprowadzamy zbiórkę monet groszowych.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Zachęcamy wszystkich serdecznie do akcji- Szkolny Klub Wolontariatu

(tekst. B. G.)

Kreatywne lekcje języka polskiego

Kto powiedział, że lekcje j. polskiego muszą być nudne? Nic bardziej mylnego.  Można poznawać utwory literackie i doskonale się przy tym bawić.

Uczniowie klasy VII  mają możliwość  zapoznania się z lekturami „Balladyna” i „Dziady” cz. II  w sposób  tradycyjny i twórczy.  Ta druga metoda sprawia uczniom wiele satysfakcji, ponieważ mogą wykazać się kreatywnością, wcielając się w postacie bohaterów lektur.  Edukacja  teatralna pozwala na realizację   zagadnień z podstawy programowej , ponieważ uczniowie poznają elementy dramatu, język teatru i  budowę plakatu  teatralnego. Przygotowywanie scenek kształtuje w  młodzieży umiejętność   współpracy z innymi , wspólnego planowania i organizowania  oraz odpowiedzialności za wykonanie zadań w grupie ( kompetencje społeczno – obywatelskie).

Zapał i duże zaangażowanie uczniów w przygotowanie tekstu oraz  kostiumów i  rekwizytów  widoczne są podczas przedstawiania scenek.