RODO

RODO

Regulamin dowozu

Regulamin dowozu
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Świetlica Szkolna

Świetlica Szkolna

Miesięczne Archiwa: Luty 2018

X Szkolny Dzień Językowy

pod tytułem : „Patron Saints of Europe”

W dniu 25 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole już po raz dziesiąty Szkolny Dzień Językowy. Spotkaliśmy się w gronie klas gimnazjalnych oraz klasy VII szkoły podstawowej.

Jak co roku spotkaliśmy się, aby podziwiać umiejętności językowe naszych uczniów, ale także aby stanąć do bezpośredniej rywalizacji między klasami. Drużyny klasowe musiały w trakcie występów bardzo uważnie słuchać i odpowiadać na pytania dotyczące prezentowanych na scenie treści.

Czytaj więcej

Młodzi obywatele naszej gminy w Urzędzie Gminy w Ciasnej

W dniu 24 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV „a” i IV „b” Szkoły Podstawowej w Ciasnej pod opieką nauczycieli Sylwii Galuski oraz Jerzego Kosytorza,  mieli okazję zapoznać się z pracą Urzędu  Gminy w Ciasnej. W roli przewodnika młodych obywateli wystąpiła Sekretarz Gminy Ciasna p. Albina Pogoda. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy urzędników a nawet zasiąść w gabinecie wójta. W Urzędzie Stanu Cywilnego zwiedzili Salę Ślubów a p. sekretarz opowiedziała jaką rolę pełni ten urząd i jakie sprawy będą w nim niedługo już mogli załatwić. Czytaj więcej

Bezpiecznie w czasie wolnym

Wycieczka zawodoznawcza do Zakładu Karnego Sierakowie Śląskim

Uczniowie klas III odwiedzili Zakład Karny w Sierakowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania placówki. Pan Krzysztof Delfin bardzo interesująco opowiedział o historii więzienia, służbie więziennej, warunkach w jakich osadzeni mieszkają i zwyczajach panujących w zakładzie. Uczniowie mieli też możliwość zobaczenia salę monitoringu, bibliotekę, środki ochrony a także pokaz poszukiwania środków psychoaktywnych przez przeszkolonego psa. Już samo wejście na teren zakładu wzbudziło wśród uczniów wiele emocji, a spotkanie z osadzonym skłoniło do refleksji nad życiowymi wyborami i konsekwencjami swoich decyzji  i zachowaniem.

Katarzyna Czakiert