Luty 2018
« Sty   Mar »

Dzienne Archiwa: 6 lutego 2018

Młodzi obywatele naszej gminy w Urzędzie Gminy w Ciasnej

W dniu 24 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV „a” i IV „b” Szkoły Podstawowej w Ciasnej pod opieką nauczycieli Sylwii Galuski oraz Jerzego Kosytorza,  mieli okazję zapoznać się z pracą Urzędu  Gminy w Ciasnej. W roli przewodnika młodych obywateli wystąpiła Sekretarz Gminy Ciasna p. Albina Pogoda. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy urzędników a nawet zasiąść w gabinecie wójta. W Urzędzie Stanu Cywilnego zwiedzili Salę Ślubów a p. sekretarz opowiedziała jaką rolę pełni ten urząd i jakie sprawy będą w nim niedługo już mogli załatwić. Czytaj więcej

Bezpiecznie w czasie wolnym

Wycieczka zawodoznawcza do Zakładu Karnego Sierakowie Śląskim

Uczniowie klas III odwiedzili Zakład Karny w Sierakowie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania placówki. Pan Krzysztof Delfin bardzo interesująco opowiedział o historii więzienia, służbie więziennej, warunkach w jakich osadzeni mieszkają i zwyczajach panujących w zakładzie. Uczniowie mieli też możliwość zobaczenia salę monitoringu, bibliotekę, środki ochrony a także pokaz poszukiwania środków psychoaktywnych przez przeszkolonego psa. Już samo wejście na teren zakładu wzbudziło wśród uczniów wiele emocji, a spotkanie z osadzonym skłoniło do refleksji nad życiowymi wyborami i konsekwencjami swoich decyzji  i zachowaniem.

Katarzyna Czakiert