Luty 2018
« Sty

Konkurs na prezentację multimedialną

w ramach programu „Bezpieczna +”

„Jesteśmy bezpieczni w cyberprzestrzeni”

Stwórz prezentację multimedialną, w której pokażesz co to jest CYBERPRZEMOC (przemoc z użyciem Internetu i telefonów komórkowych) i jak można jej zapobiegać.

CELE KONKURSU

1. Ukazanie problemu przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych ze wskazaniem środków zapobiegawczych.
  2. Popularyzowanie wykorzystania komputera w życiu codziennym, pracy i nauce.
  3. Promowanie uzdolnionej informatycznie młodzieży.
  4. Rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia oraz prezentacji na forum publicznym.
Zadanie konkursowe: Terminy i miejsce składania prac konkursowych:
Wykonanie prezentacji multimedialnej promującej bezpieczeństwo młodzieży w sieci internetowej i sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych związanych z użytkowaniem technologii komputerowych Termin: do 31 października 2016r.Miejsce składania: Katarzyna Czakiert (gabinet pedagoga) lub Iwona Plawgo (świetlica lub lekcje informatyki)
Praca powinna spełniać następujące kryteria:

• Objętość od 10 do 15 slajdów z komentarzem, ale czas trwania prezentacji nie dłuższy niż 5 minut,
  • slajdy przechodzące automatycznie,
  • praca powinna zawierać treści zgodne z założonym tematem,
  • praca będzie oceniana również pod względem poprawności językowej(stylistyka, ortografia itp.),
  • treści mogą być zilustrowane odpowiednimi zdjęciami, wykresami lub ilustracjami (w zależności od inwencji twórczej autora),
  • na końcu prezentacji powinna być umieszczona bibliografia ( spis materiałów wykorzystanych przy tworzeniu prezentacji wraz ze stronami www.),
  • ciekawe, twórcze i oryginalne ujęcie tematu będzie miało znaczący wpływ na ocenę pracy.
  • Prezentacja powinna być zapisana w programie Power Point i należy ją dostarczyć na opisanej imieniem i nazwiskiem płycie CD

Termin ogłoszenia wyników:do 27.11.2016r.Nagrody:

• Prace oceniać będzie powołana przez organizatora komisja konkursowa.
  • Komisja konkursowa przyzna dyplomy, nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu za I, II, III miejsce. Dopuszcza się również przyznanie wyróżnień. Dodatkowo nagrodzeni uczniowie otrzymują pozytywne oceny z informatyki. Decyzja komisji jest ostateczna.

WAŻNE!!!!

• Cała praca musi spełniać kryteria praw autorskich, których autorzy prac zobowiązują się przestrzegać.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do eksponowania i wykorzystania prac konkursowych podczas imorezy ogólnoszkolnej „Profilaktyczna Środa 14”