RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

„Profilaktyczna Środa 15”  pod hasłem

”Przyszłość zależy od tego co robisz w teraźniejszości”

W dniu 06.12.2017r. w Gimnazjum odbyła się impreza ogólnoszkolna „Profilaktyczna Środa 15”,  Nad całością czuwało jury, które przyznaje punktację wg określonego kryterium w składzie: Joanna Grajcar z Sanepidu, Iwona Ochman i Michał Sklarczyk z Policji oraz p. pedagog Magdalena Gałuszka. Obserwatorem zmagań profilaktycznych była również zaproszona p. Margota Kichman z GOPS w Ciasnej, a  imprezę prowadziła: Katarzyna Czakiert.

Podczas trwania imprezy reprezentanci klas zmagali się z zadaniami np. rebusem, krzyżówką profilaktyczną oraz zadaniem na temat wpływu alkoholizmu na rodzinę w różnych sferach, musieli wykazać się znajomością tematyki dotyczącej uzależnień. Mimo dużego stopnia trudności oraz zróżnicowanej tematyki zawodnicy dobrze radzili sobie z  zadaniami. Jury  było pod wrażeniem udzielanych odpowiedzi, ponieważ uczniowie, wykazali się znajomością takich pojęć jak: fas, współuzależnienie, bierne palenie, narkotyki, dopalacze.  Podczas imprezy  prezentowane były krótkie filmy na temat szkodliwości i konsekwencji spożywania przez młodzież alkoholu i narkotyków a także film związany z propagowaniem idei udzielania pomocy pokrzywdzonym poprzez udział w rozmowie ze specjalistą tzw. telefon zaufania.

Zadania dla publiczności oraz zawody sportowe spowodowały, że rywalizacja była bardziej zacięta a emocje, które towarzyszyły sportowym zmaganiom były ogromne.

Ponieważ istotnym problemem wśród uczniów jest spożywanie piwa, uczniowie podczas prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Kubę Ledwonia z kl. IIIa dowiedzieli się czym jest porcja standardowa oraz jakie ma przełożenie spożywanie piwa, wina i wódki na stężenie alkoholu we krwi.

W drugiej prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Paulinę Świtałę z kl. IIa uczniowie otrzymali dawkę wiedzy czym jest asertywność, w  jakich sytuacjach można stosować techniki asertywne oraz przykłady konkretnych sposobów odmawiania.

W tym roku uczniowie szczególnie zaangażowali się w przygotowanie scenek  propagujących życie bez środków psychoaktywnych. W tym celu tworzyli własne scenariusze na potrzeby przydzielonego tematu. Nie zabrakło również ciekawych kostiumów i rekwizytów scenicznych.

Bardzo ciekawe wystąpienie przygotowała p Iwona Ochman z Policji dotyczące konsekwencji spożywania alkoholu przez młodzież, bezpieczeństwa na drodze i konieczności używania odblasków. Pod koniec imprezy uczniowie, którzy zajęli najwyższe miejsca podczas imprezy zostali obdarowani odblaskami zapewniającymi bezpieczeństwo na drodze.

Po ostatecznym podsumowaniu wyników za część teoretyczną i teatralną

najlepsza okazała się  drużyna klasy III c,

 drugie miejsce zajęli uczniowie klasy IIIb ,

a  trzecie miejsce zdobyła – klasa VII

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! 

W tym roku nagrodami był duże paczki ze słodyczami dla wszystkich klas i drobne słodkie niespodzianki dla reprezentantów klas.

Po zakończonej imprezie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w poczęstunku tzn. wszyscy zjedli kiełbasę  z grilla z bułeczką co wszystkim się bardzo podobało i smakowało.

Katarzyna Czakiert