Sierpień 2018
« Lip

Jasełka – „Ziarenko czułości”

21.12.2017r. SP Ciasna

Boże Narodzenie jest najbardziej oczekiwanym i niezwykle ważnym czasem w polskiej tradycji. To wówczas gasną wszelkie spory i nieporozumienia, a narodzony Jezus jednoczy wszystkie serca. W związku z tymi niezwykłymi świętami, 21.12.2017r. zorganizowaliśmy w naszej szkole bożonarodzeniowe jasełka pod tytułem „Ziarenko czułości”. Zgromadzona publiczność z wielkim skupieniem oglądała wędrówkę Maryi i Józefa oraz wizytę pasterzy i Trzech Króli. Wielu wzruszeń dostarczyły kolędy i pastorałki wykonane przez szkolny zespół muzyczno-gitarowy. Przedstawienie przybliżyło historię Bożych narodzin, ale poruszało również współczesne problemy: brak bliskości i szacunku dla drugiego człowieka. Przypomniało, że najważniejsza jest miłość, przebaczenie oraz obecność rodziny. W wirze codzienności często zapominamy o prostych gestach czy dobrym słowie. Inscenizacja skłania do refleksji, zachęca do zatrzymania się, choć na chwilę w tej pogoni. Na zakończenie spotkania pani sekretarz Albina Pogoda oraz pani dyrektor Barbara Kaczmarek życzyły wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów.

Sylwia Galuska, Sabina Pyka, Dorota Wołowczyk