RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

Sprawozdanie z Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej

– DLA KLAS II I III GIMNAZJUM 2018

25 października 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciasnej odbyły się eliminacje szkolne Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas II i III GIMNAZJUM 2018. Tegoroczna edycja Diecezjalnego Konkursu nosi tytuł „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra”. Kluczową rolę w procesie jej przekazywania odgrywają pokolenia naszych przodków. Oni to przez stulecia troszczyli się, by wiara którą przyjęli, coraz głębiej zapuszczała swoje korzenie, była przekazywana następnym pokoleniom oraz znajdowała swój wyraz w modlitwie i w codziennym życiu. Szczególnym jej wyrazem są kościoły i kaplice, które powstały po to, by wiara mogła być praktykowana i rozwijana.. Jest jednak w naszej diecezji szczególny kościół, który pozostawili nam nasi ojcowie. To stojąca dziś w centrum Opola katedra. Opolska Katedra to nie tylko okazała budowla, której wieże górują nad całym miastem, ale to przede wszystkim miejsce modlitwy oraz symbol – jak pisał już św. Cyprian – „autorytetu biskupiego i jedności całego Kościoła lokalnego”.

Cele konkursu były następujące:
• popularyzowanie wśród uczniów znajomości Pisma Świętego,
• poszerzenie wiedzy religijnej uczniów,
• inspirowanie uczniów do kształtowania postaw mających na celu pogłębienie własnej wiary w oparciu o Pismo Święte i nauczanie Kościoła.

Wyniki etapu szkolnego Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej są następujące:

  1. Bielecka Paulina – klasa 3c – 42 p.
  2. Chaładus Julia – klasa 3c – 42 p.
  3. Gruca Dawid – klasa 3c – 40 p.
  4. Saflik Natalia – klasa 3b – 34 p.
  5. Seget Mateusz – klasa 3b – 30 p.
  6. Strzoda Katarzyna – klasa 3b – 34 p.
  7. Kurek Arkadiusz – klasa 3a – 31 p.
  8. Świtała Paulina – klasa 2a – 30 p.
  9. Kaczmarzyk Agata – klasa 2a – 29 p.
  10. Kosytorz Emilia – klasa 3b             – 27 p.
  11. Jochem Mariola – klasa 3b – 27 p.
  12. Parkitna Anna – klasa 3c – 23 p.

Do etapu rejonowego zaklasyfikowały się:

– Paulina Bielecka, która uzyskała 42 p.

– Julia Chaładus, która uzyskała 42 p.

Dziękuję Wszystkim za udział w konkursie.

Sabina Pyka