RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

X Szkolny Dzień Językowy

pod tytułem : „Patron Saints of Europe”

W dniu 25 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole już po raz dziesiąty Szkolny Dzień Językowy. Spotkaliśmy się w gronie klas gimnazjalnych oraz klasy VII szkoły podstawowej.

Jak co roku spotkaliśmy się, aby podziwiać umiejętności językowe naszych uczniów, ale także aby stanąć do bezpośredniej rywalizacji między klasami. Drużyny klasowe musiały w trakcie występów bardzo uważnie słuchać i odpowiadać na pytania dotyczące prezentowanych na scenie treści.

Głównym tematem tegorocznych działań byli święci patroni krajów europejskich i całej Europy. Był to również temat projektu edukacyjnego z języka angielskiego -”Patron Saints of European countries”- przygotowanego przez uczniów klas 2a i 2b pod opieką p. Katarzyny Rećko. Uczniowie klas 2a i 2b przygotowali, a następnie przedstawili krótkie biografie oraz atrybuty świętych wybranych europejskich krajów. Przedstawili również sześciu patronów całej Europy- postacie, które, mimo iż żyły w odległych czasach, zostały ogłoszone wzorami do naśladowania dla następnych pokoleń.

Najbliższą nam postać- świętą Edytę Stein- przybliżyli nam uczniowie klasy 3b, w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez p. Izabelę Figlak. Występ uczniów, recytacje w języku polskim i niemieckim i przejmująca muzyka pokazała nam Świętą, która jest związana także z naszym regionem.

Prezentacje uczniów i występy zostały urozmaicone również występami wokalnymi- wystąpiły uczennice klasy 2a- Agata Kaczmarzyk , klasy VI- Franziska Ochmann oraz klasy VII- Zuzanna Cieśla, której występ został wyróżniony w tegorocznym konkursie powiatowym „Śpiew jednoczy Europę”.

Podczas Dnia Językowego p. Dyrektor Barbara Kaczmarek wręczyła dyplomy uczniom klasy VII za udział w konkursie związanym z ogólnopolskim projektem „Erlebnisreise mit Deutsch”. Udział w konkursie uczniów klasy VII odbywał się pod opieką p. Grażyny Raczyńskiej.

Naszą uroczystość zakończył przezabawny występ uczniów klasy 3b pod tytułem „Romeo i Julia w niebie”. Nasi uczniowie świetnie bawili się językami- naprzemiennie angielskim i niemieckim- w przedstawieniu, które przygotowali całkowicie samodzielnie.

Rywalizację klas wygrała natomiast drużyna klasy 3c, przed klasą VII ( miejsce 2) i klasą 3b (miejsce 3).

Thank you and see you next year!!!!

Izabela Figlak

                                                                                                          Katarzyna  Rećko