RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

Dzień Bezpiecznego Internetu – 2018r.  

pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W dniu 22.02.2018r. uczniowie gimnazjum zostali zaproszeni na spotkanie o charakterze profilaktycznym podczas, którego omówiono najnowsze zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu.

Na początku zostały zaprezentowane wyniki ankiety, dotyczącej zachowań uczniów w obszarze cyberprzemocowym „JA KOMUŚ” i „KTOŚ MNIE”. Pani Ola Kąpała opracowała wyniki ankiety i przedstawiła je graficznie, aby uczniowie mieli komfort w analizowaniu wyników swoich wypowiedzi.

Całe spotkanie zostało podzielone na trzy części; każda z nich dotyczyła innego zagadnienia. Część pierwsza związana była z cyberprzemocą, hejtem i mową nienawiści. Podczas prezentacji multimedialnej wytłumaczone zostały podstawowe pojęcia związane z cyberprzemocą. Uczniowie oglądali filmową historię Magdy, która doświadczyła cyberprzemocy. Pedagog szkolny, który prowadził spotkanie omówił tę historię z podkreśleniem jak dochodzi do eskalacji przemocy rówieśniczej. Uczniowie obejrzeli teledysk o przewrotnym tytule „Przytul hejtera”.

W części drugiej zaprezentowano zagadnienia związane z uzależnieniami behawioralnymi związane z uzależnieniem od gier. Uczniowie zapoznali się z typowymi objawami wskazującymi na potencjalne uzależnienie od gier. Podczas filmu „Jeden dzień z życia” uczniowie przeżyli dzień z filmowym bohaterem, który opowiadał o swoim uzależnieniu.

W części trzeciej spotkania omówione zostały zagadnienia związane z fonoholizmem. Uczniowie obejrzeli prezentację „Uzależnienie od smartfona” oraz „Jak być panem swojego czasu”. Zaprezentowano również film o nowym syndromie związanym z nadmiernym użytkowaniem telefonów „sms-owej szyi”, Pokazano uczniom jak prawidłowo należy korzystać ze smartfonów nie obciążając kręgosłupa.

Na końcu spotkania odbył się quiz z wiedzy. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursie i prawidłowo odpowiadali na pytania. W zamian otrzymywali naklejkę uczestników „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

Katarzyna Czakiert