RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

 Nasi uczniowie na   IX   Zlocie  Samorządów  Uczniowskich w Katowicach

W dniu 19 lutego 2018 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ciasnej,  wzięli  udział w IX  Zlocie Samorządów Uczniowskich Województwa  Śląskiego w Katowicach.

Samorząd Uczniowski naszego Zespołu reprezentowali uczniowie:  Agata  Kaczmarzyk i  Dirk Widawski z gimnazjum oraz Paulina Respondek i Martyna Świtała ze szkoły podstawowej. Nad naszą czwórką opiekę sprawował opiekun SU Jerzy  Kosytorz.

Organizatorem Zlotu była Szkoła Podstawowa nr 33im. Stanisława Ligonia w  Katowicach.

Tematem Zlotu było przybliżenie historii, kultury oraz tradycji związanej z naszym regionem.oraz przybliżeniem nazwiska patrona szkoły.

Dla podkreślenia rangi imprezy, organizatorzy zaprosili na Zlot  m.in. posłów na sejm RP  obecnej kadencji woj. śląskiego, przedstawicieli władz miasta Katowice oraz  przedstawicieli samorządu województwa śląskiego.

Imprezę rozpoczął  występ artystyczny Szkolnego  Zespołu Pieśni i Tańca „Katowiczanki”  w strojach rozbarskich.

Oficjalną zaś cześć rozpoczęła P. Dyrektor, która powitała  uczniów oraz zaproszonych gości.

Następnie głos zabrał wnuk patrona szkoły, P. Andrzej  Sas – Jaworski, który w barwny sposób przedstawił życiorys swojego dziadka.

Kolejnym punktem Zlotu było zaprezentowanie typowego regionalnego stroju damskiego i męskiego naszego regionu. Na żywo i w oryginalnych strojach przedstawili to pracownicy Muzeum Etnograficznego z Chorzowa. Zaprezentowali je w prawdziwej śląskiej gwarze i z prawdziwym śląskim humorem.

Dla zaproszonych gości organizatorzy przygotowali różne ciekawe atrakcje. Mogli uczestniczyć m. in. w przygotowanych dla nich warsztatach takich jak: warzenie ( gotowanie ),  na śląską nutę ( warsztaty tańca ludowego ), po naszymu – warsztaty gwary śląskiej, Izba Śląska, Tradycje Śląskie.

Zakończeniem zlotu był poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

W ocenie naszych uczniów impreza bardzo im się podobała. Organizatorzy zapraszają za rok. Do zobaczenia!

  Jerzy  Kosytorz