RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

PILNUJ PICIA

W gimnazjum odbyła się kampania informacyjna dotycząca bezpieczeństwa młodzieży podczas imprez muzycznych w klubach i dyskotekach.Ze względu na coraz częściej występujące zjawiska z wykorzystywania substancji odurzających w celach przestępczych, w których ofiarami zostają najczęściej młode dziewczyny pedagog szkolny uświadomił o zagrożeniach związanych zsubstancją GHBnazywaną  „pigułką gwałtu”.  Podczas spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania i sposoby na uniknięcie wsypania substancji do szklanki.

Podczas spotkań uczniowie dowiedzieli się, że nie wolno brać picia od nieznajomych oraz że nie należy zostawiać  swojej szklanki bez opieki gdy wychodzi się nawet na chwilę. Każdy uczeń wie, że kiedy w poczuje się źle lub dziwnie należy zgłosić się do zaufanej osoby lub obsługi lokalu.

 

MINI PORADNIK BEZPIECZEŃSTWA:

  • Nigdy nie pozwalaj, aby ktoś przyniósł Ci picie – zwłaszcza nowo poznana osoba.
  • Kupując sok, coca- colę obserwuj jego nalewanie do szklanki, a najlepiej poproś o szklankę i zamknięty napój.
  • Nie zostawiaj swojego picia, by pójść potańczyć. Przyjmij na stałe zasadę, by najpierw wypijać to, co sobie zamówiłaś, potem się bawić.
  • Umów się z przyjaciółkami, że pilnujecie siebie nawzajem. Nie musicie bawić się w kółku, to oczywiste. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by mieć siebie „na oku”.
  • Nigdy nie chodź do klubu sama.
  • Jeśli tylko zaczniesz czuć się źle, nie staraj się tego „wytańczyć”, ale poszukaj bliskich osób.
  • Kiedy poczujesz się źle zgłoś się do zaufanej osoby i poproś o pomoc.
  • Zastanów się z kim opuszczasz lokal.
  • Miej przy sobie naładowany telefon.

Katarzyna Czakiert