RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

Bezpieczne wakacje –spotkanie z funkcjonariuszami Policji

W dniu 11.05.2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej w Lublińcu – panem Michałem Sklarczykiem oraz Dawidem Wocławem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w okresie wypoczynku letniego. Policjanci omówili zagrożenia w różnych środowiskach, w domu i na podwórku.

Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy.

Ważnym punktem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.Przedstawili dane statystyczne  utonięć mających miejsce już w tym roku i zwrócili uwagę na szczególną konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa nad wodą. Przypomnieli, że bardzo ważne jest aby drzwi do domu były zamknięte gdyż „okazja czyni złodzieja”.

Przestrzegali przed stosowaniem środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy. Pouczyli również o konsekwencjach prawnych niestosowania się do przepisów prawa.

Zwrócili dzieciom uwagę, że to oni muszą o siebie zadbać i części zdarzeń mogą uniknąć. Rozwaga ponad wszystko.

Joanna Sroczyńska i Kasia Czakiert