Warsztaty „Tajemnice Kobiecości”

Jak co roku uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w wyjeździe warsztatowym, podczas którego brały udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez zaproszonych specjalistów. Podczas prelekcji, wykładów i warsztatów były realizowane treści dotyczące życia kobiety/młodej dziewczyny. Pani kosmetolog odpowiadała na wszelkie pytania dotyczące pielęgnowania cery i doboru odpowiednich kosmetyków, pani dietetyk mówiła o zbilansowanej diecie, wykład ginekologa dotyczył profilaktyki chorób piersi, pani policjant opowiadała o specyfice pracy w tym zawodzie oraz ogólnie pojętym bezpieczeństwie, dwie zaproszone specjalistki z GOPS w Ciasnej zaprezentowały temat dot. przemocy w rodzinie, natomiast panie pedagog z PPP w Lublińcu miały bardzo ciekawy wykład związany z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej oraz komunikacją interpersonalną. Późnym popołudniem miały miejsce warsztaty kulinarne – zadaniem dziewczyn było przygotowanie zdrowych kanapek – czyli kolacji dla wszystkich uczestników.