RODO
RODO
Regulamin dowozu
Regulamin dowozu
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Świetlica Szkolna
Świetlica Szkolna

Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 w szkole w Ciasnej

Formalnie każdy rok szkolny kończy się 31 sierpnia. Pora więc na krótkie podsumowanie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Ciasnej z klasami gimnazjalnymi. Niewątpliwie do najważniejszych sukcesów dydaktycznych zaliczyć należy następujące osiągnięcia:JessicaWoś uzyskała Tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, a Marie-LuiseOchmann w tymże konkursie, ale skierowanym dla uczniów szkół podstawowych, otrzymała Tytuł Finalisty. Do ważnych osiągnięć należy sukces Mileny Reski, która w VIII Ogólnopolskim Konkursie „Literacki SMS-poezja i proza na 160 znaków” zdobyła Nagrodę Specjalną. Na zakończenie roku szkolnego uhonorowano dwoje uczniów tytułem Absolwenta Roku (JessicaWoś i Arkadiusz Kurek) oraz Supergimnazjalisty (Emilia Kosytorz). 14 uczniów zdobyło stypendium Wójta Gminy Ciasna, a 43 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku 11 uczniom zostały wręczone dyplomy za 100% frekwencję (wszystkie nazwiska dostępne na stronie internetowej szkoły).Poza osiągnięciami indywidualnymi uczniów, trzeba wymienić inne dokonania szkoły. Placówka w Ciasnej została laureatem Konkursu „Zielona pracownia. Projekt 2018”.( z dofinansowaniem na wyposażenie i zakup pomocy dydaktycznych w kwocie 37.500 zł), laureatem programu MEN „Aktywna tablica”  (już po raz drugi – z dofinansowaniem 17.500 zł.na zakup pomocy multimedialnych).  Szkoła zdobyła Tytuł„Przyjaznej szkoły dla uczniów z  niepełnosprawnością w ramach kampanii „Razem raźniej” wraz z  osobistymi gratulacjami pani Kurator Oświaty – Urszuli Bauer.Otrzymaliśmy też certyfikat „Świetlica kształtująca postawy prospołeczne wśród uczniów” i Wyróżnienie Specjalne w „VII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE” – tutaj nagrodą był bon na 300 zł z przeznaczeniem na zakup gier szkolnych. Warto dodać, że cały rok realizowaliśmy projekt ogólnopolski ORE:  Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów. Przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy bardzo wiele działań w zakresie dydaktyczno-wychowawczo-profilaktycznym skierowanych do uczniów klas I- VII szkoły podstawowej i gimnazjum: m.in.13ogólnoszkolnych imprez (Profilaktyczna Środa, Potyczki Profilaktyczne, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Szkolny Dzień Językowy, DBI, Festiwal Nauki, Obchody dnia św. Marcina, Dzień Śląski, Dzień Ziemi, Tajemnice Kobiecości, Piknik Rodzinny, Dzień Ziemniaka), 7uroczystości szkolnych; były to akademie z okazji rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, Dnia Edukacji Narodowej, Narodowego Święta Niepodległości, Święta Flagi i 3 Maja, Gala Gimnazjalna, Pasowanie na Ucznia), 2 kiermasze świąteczne skierowane do społeczności szkolnej i lokalnej. Do zrealizowanych zadań profilaktyczno-prozdrowotnych dodać należałoby jeszcze działania: Trzymaj formę, Wiem, co jem, Bieg po zdrowie, Bezpieczne wakacje, Pilnuj drinka, projekt Napoje wysokoenergetyczne – jak tauryna wpływa na zdrowie człowieka, Trzeźwy Umysł. Dodatkowo przeprowadziliśmy wiele działań /akcji charytatywnych, uwrażliwiających dzieci na potrzeby innych:Tydzień Dobrego Serca, Góra Grosza,  zbiórka artykułów dla Polaków na Wileńszczyźnie, Zaczytani, Na niebisko dla autyzmu, Dzień Dzieci z zespołem Downa (Dwie Różowe Skarpetki), Razem raźniej, Zamiast kwiatka niosę pomoc, całoroczna akcja zbierania zakrętek, grupa dziewięciorga gimnazjalistów była wolontariuszami WOŚP. Do pozostałych, równie ważnych zadań szkolnych,zaliczyć należy organizację warsztatów dydaktycznych, konkursów szkolnych i gminnych, wyjazdów edukacyjnych i wycieczek, w tym Wycieczki Nagrody i wyjazdu zagranicznego w ramach projektu „Szlakiem stolic europejskich”.

Powyższe działania wpływały pozytywnie na rozwój osobowościowy uczniów, umożliwiały im osiągnięcie sukcesów na miarę potrzeb i możliwości, rozwijały kompetencje społeczne i obywatelskie oraz inne kluczowe, wzmacniały relacje i więzi, kształtowały wizerunek szkoły w środowisku lokalnym i szerszym. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie równie udany dla uczniów i nauczycieli oraz równie bogaty w tradycyjne już przedsięwzięcia i nowe pomysły.

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO  2017/2018