RODO

RODO

Regulamin dowozu

Regulamin dowozu
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Świetlica Szkolna

Świetlica Szkolna

 Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej czyli

realizujemy projekt Bezpieczna +

 

Uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzonych przez profesjonalnego ratownika medycznego z firmy ENDELEZA pana Andrzeja Morajdę.

Na początku spotkania uczniowie obejrzeli krótki, film obrazujący prawidłowe zachowanie świadków wypadku.Okazało się jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Przy okazji uczniowie przeszli krótki kurs profesjonalnego wzywania pomocy oraz rzetelnego przekazywania informacji dotyczących nieszczęśliwego zdarzenia. Nastepnie zostały omówione zasady tamowania krwotoku oraz zabezpieczania ran z użyciem nie tylko bandaży ale i innych, podręcznych rzeczy. Pan Morajda omówił również zasady działania urządzenia zwanego AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny, a potem szczegółowo omówił zasady resuscytacji pokazując na fantomach krok po kroku co należy zrobić z nieprzytomnym by podjąć pomoc przedmedyczną. Następnie, pod czujnym okiem specjalisty, każdy z uczestników mógł wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z użyciem fantomów oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.

Uczniowie z prawdziwym zaangażowaniem przystępowali do zajęć motywowani faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie…