RODO

RODO

Regulamin dowozu

Regulamin dowozu
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Świetlica Szkolna

Świetlica Szkolna

„Zaplątani w sieci” – zajęcia warsztatowe w gimnazjum

 realizowane w ramach projektu „Bezpieczna+”

W  dniu 23.11.2016r. odbyły się zajęcia profilaktyczne o charakterze warsztatowym dla uczniów gimnazjum z klas Ia, IIa, IIIa, IIb pt. „Zaplątani w sieci”, prowadzone przez specjalistę od uzależnień ze Śląskiego Centrum Profilaktyki.

Jednym z punktów programu ,,Zaplątani w sieć” był pomiar zdystansowania wobec internetu, a konkretniej wykrycie braku wolności w tym obszarze. Prowadząca p. Agnieszka Stachowiak zwróciła uwagę na różne rodzaje kontaktów z osobami w sieci, przedstawiła różnego rodzaju niebezpieczeństwa i zagrożenia dla młodych osób. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję ocenić, czy są uzależnieni od korzystania z komputera i Internetu oraz poznali alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Po południu odbyło się spotkanie trenera ze Śląskiego Centrum Profilaktyki z rodzicami gimnazjalistów pt. „Bezpieczny Internet”. W trakcie spotkania rodzice zostali zapoznani z objawami uzależnienia od komputera i Internetu oraz sposobami radzenia sobie z tym problemem. Spotkanie prowadzone było w prosty i treściwy sposób,  przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej.

Osobno odbyło się spotkanie z nauczycielami z gimnazjum. Podczas szkolenia z nauczycielami poruszone zostały najważniejsze zagadnienia związane z problematyką uzależnienia od komputera  i Internetu.  Omówiono skalę zjawiska,  narzędzia diagnostyczne, które można zastosować  w pracy w szkole oraz  podstawy profilaktyki uzależnień od komputera i Internetu.

Kasia Czakiert