Regulamin dowozu

Regulamin dowozu
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Świetlica Szkolna

Świetlica Szkolna

        Program profilaktyki uzależnień behawioralnych

„Gra profilaktyczna CUDER” – realizowany w ramach projektu „Bezpieczna+”

cuderW dniu 23.11.2016r. uczniowie z klas Ib, IIc i IIIb wzięli udział w mitingu poświęconemu profilaktyce uzależnień od komputera i Internetu. Spotkanie prowadzili trenerzy ze Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zielonki – realizatora Projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będącego w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Projekt zakłada przeprowadzenie spotkania z uczniami, podczas którego wprowadzona zostaje gra planszowa jako sposób na spędzenie wolnego czasu poza światem wirtualnym oraz pokazane zostają sposoby na racjonalne i bezpieczne korzystanie z komputera i Intrnetu.

Trenerzy Fundacji „Archezja” pokazali sposoby na aktywizację młodych ludzi, którzy przedkładają świat wirtualny nad związki zawierane w świecie realnym. Forma gry planszowej stanowi interesującą alternatywę dla gier komputerowych, wyprowadzając uczniów ze świata wirtualnego do grupy rówieśników. Pozwala na trening zachowań społecznych, jest „symulatorem życia” na planszy.

Oprócz zajęć z uczniami odbyło się spotkanie szkoleniowe z rodzicami. Tematem spotkania była właśnie Profilaktyka zintegrowana uzależnień behawioralnych.
Spotkanie z każdą z grup (uczniowie i rodzice) kończyło przeprowadzenie ankiety ewaluacyjnej, której wyniki i raport opisujący sytuację w placówce, zostaną przesłane do naszej szkoły.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonej gry oraz z alternatywnego sposobu przedstawienia ważnych treści profilaktycznych.

Kasia Czakiert

 

 

Zapisz